Teklif Verin Organizasyonlar
    
 
 

Öğün Catering | Şefin Tarifi


Tavada Tavuk Sote
 
Tavada Tavuk Sote

1 adet bütün tavuk göğüsü
4 adet sivri biber
3 adet kırmızı biber
1 adet soğan
2 adet domates
1 büyük diş sarmısak
Kekik, pul biber ve tuz
Yarım su bardağı sıcak suÖnce tavuk göğsünü küp küp doğrayalım ve tavaya biraz sıvı yağ döküp ocağa alalım .Tavukları harlı ateşte her yeri beyazlaşana kadar karıştıralım ve bembeyaz olunca çok hafif tuz atalım .Kapağını kapatıp pişmeye bırakalım. Suyunu salıp çekince kızarmaya başlayacak hafif bir şekilde karıştırarak kızartalım. Sonra bir kaba yağını süzerek alalım.

Tavada kalan yağa önce küp küp doğranmış kırmızı biberi sonra yeşil biberi ve en üstte soğan olacak şekilde koyup kapağını kapatalım. Sebzeler kendi suyunu çekince kızarmaya baslayacak baharatlar ve sarımsağı da ekleyip çok nazik yavaş yavaş karıştırarak kavurmaya devam edelim .Biraz kavrulduktan sonra incecik doğranmış domatesleri ve çok az tuz(çünkü tavukta da hafif var) ekleyip bir dakika pişsin .Sonra kızarmış tavukları ve yarım su bardağı sıcak suyu ekleyip iki üç dakika kısık ateşte pişsin. Evetttt en lezzetli bir şekilde tavuk sotemizi pişirdik.


Öğün Yemek Hizmetleri olarak İş Merkezleri, Fabrikalar, Okullar, Hastaneler v.b. kurum ve kuruluşların günlük yemek ihtiyaçlarını, "Yerinde Üretim" veya "Merkez Mutfağımızdan Taşıma" yoluyla karşılamaktayız.
Bununla birlikte her türlü yemek organizasyonlarını da koordine etmekteyiz.
 Başlıksız Belge


   HIZLI MENÜLER
 
   SİTE BİLGİLERİ
   BİZE ULAŞIN

MERKEZ :
Adres : Çarsı Mah. Dereyukarı Madensuyu Küme Evleri No:59/A Sürmene/TRABZON
Tel : +90 462 746 24 60      Fax: +90 462 746 11 37

İLETİŞİM OFİSİ:
Adres : Çarsı Mah. Dereyukarı Madensuyu Küme Evleri No:59/A Sürmene/TRABZON
Tel : +90 462 746 24 60      Fax: +90 462 746 11 37 

Kurumsal Giriş

Kullanıcı Adı

Parola

 
 
 
 
   


    © ÖĞÜN YEMEKHANE VE TEM.HİZ.TİC.A.Ş.                                                                  Web Tasarım : DNZ WEB DİZAYN